1400/08/24
بمناسبت رحلت حضرت فاطمه معصومه(س) صادر شد؛

پیام تسلیت

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی بمناسبت سالروز وفات حضرت معصومه(س) پیام تسلیتی صادر کرد:

پیام تسلیت

 

پیام تسلیت

بانوی اهل قم، حضرت فاطمه ثانی، همچون نگینی درخشان در آسمان ایران می درخشد. حضرت فاطمه بنت موسی بن جعفر(ع)، کریمه اهل بیت (علیهم السلام) شفیعه شیعیان، عالمه و محدّثه خاندان وحی، معصومه و مبرّا از گناه جایگاه ممتاز و ویژه ای در میان اهل بیت علیهم السلام دارد و معصومین توجّه و عنایت خاصی به ایشان دارند  و به همین جهت شیعیان را به زیارت آن حضرت سفارش کرده اند.

حضرت فاطمه معصومه(س) که برای دیدار با برادر بزرگوار خود حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) بار سفر به خراسان بسته بود، در میانه راه بيمار شدند و چون ديگر امكان ادامه راه به طرف خراسان نبود قصد شهر قم را نمودند.

آن بزرگوار به مدت ١٧ روز در اين شهر زندگى كرد و در اين مدت مشغول عبادت و راز و نياز با پروردگار متعال بود.

سرانجام در روز دهم ربيع الثانى سال ٢٠١ هجرى پيش از آن كه ديدگان مباركش به ديدار برادر روشن شود، در ديار غربت و با اندوه فراوان ديده از جهان فروبست و شيعيان را در ماتم خود به سوگ نشاند.

مردم قم با تجليل فراوان پيكر پاكش را تشييع نموده و هم اینک این مکان مقدس ملجأ و مقصد خیل عظیم عاشقان و دلدادگان حریم اهلبیت عصمت و طهارت(ع) و شیفتگان معارف اسلامی است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی وفات کریمه اهلبیت(ع) حضرت فاطمه معصومه(س) به تمام شیعیان و ارادتمندان خاندان امامت و ولایت تسلیت و تعزیت عرض می نماید.


خروج