نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

تمامی پروژه‌ها پیوست فرهنگی داشته باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اهمیت توجه دولت‌مردان به سبک زندگی اسلامی، گفت: توجه سبک زندگی اسلامی ایرانی، تکمیل و اجرای طرح مهندسی فرهنگی و پیوست‌های فرهنگی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و تمامی پروژه‌ها باید طرح پیوست فرهنگی داشته باشند.

تمامی پروژه‌ها پیوست فرهنگی داشته باشد

حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم در مراسم گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: امیدواریم همانگونه که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر دولتی‌ها فرمودند، دو مسئله "فرهنگ و اقتصاد" در اولویت باشد.

وی در ادامه تشریح کرد: نارضایتی مردم بیشتر از مسائلی است که امکان حل آن وجود داشته و وابسته به تحریم‌ها نیستند.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با بیان این‌که تقویت فرهنگ قرآنی، افزایش سرانه مطالعه، مقابله با بی‌بندوباری اخلاقی، بهبود فرهنگ کار و بهبود فرهنگ مصرف از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: دولت باید در رابطه با فرهنگ مصرف کارهای لازم و ارزشمندی را ارائه کند.

وی در ادامه به پیشرفت‌های کشور از نظر پزشکی اشاره کرد و افزود: از پیش از انقلاب پزشکانی از هند، بنگلادش و... به ایران می‌آمدند اما امروز در این رابطه‌ حرف‌ها برای گفتن داریم؛ امروز نیز در تبریز پیوندهای پیچیده قلب انجام می‌شود، در حالی که در گذشته، بیماران پیوند قلب به خارج کشور فرستاده می‌شدند.

وی با تاکید بر این‌که بعد از پیروزی انقلاب در حوزه‌های مختلف فناوری و... پیشرفت‌های بسیاری حاصل شد که در نتیجه تلاش تمامی دولت‌های بعد از انقلاب است، افزود: اگر مشکلی هم وجود دارد باید به شرط عدم تخریب و در قالب انتقاد سازنده ارائه شود، انتقادی که در راستای اصلاح باشد نه تخریب.

حجت‌الاسلام آل هاشم در ادامه بیان کرد: امروز موفقیت‌های چشم گیری در تجهیزات صنایع دفاعی داریم و از کشورهای قدرتمند جهان در حوزه نظامی هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از مساعدت‌های وزارت کشور در موضوع آتش‌سوزی ارسباران، اظهار کرد: بعد از این‌که موضوع را در نماز جمعه مطرح کردیم وزیر کشور دستور عاجل در این رابطه دادند؛ اکنون خواهان مساعدت بیشتر در رابطه با واگذاری بالگرد مجهزی هستیم که در چنین مواقعی موثر واقع شود، البته طبق شنیده‌ها، در این خصوص نیز اقدامات لازم انجام شده است.


خروج