وزیر کشور در تبریز:

شهدا را ملاک قرار داده‌ایم تا مقصدمان را گم نکنیم

«عبدالرضا رحمانی فضلی» گفت: مسئولان با ملاک قرار دادن شهدا، می‌خواهند مبدأ و مقصدشان را به یاد بیاورند و آن را گم نکنند.

شهدا را ملاک قرار داده‌ایم تا مقصدمان را گم نکنیم

«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور امروز در مراسم گرامیداشت شهدای هفته دولت در تبریز، اظهار داشت: همواره در کارهایمان سعی می‌کنیم شهدا را ملاک قرار دهیم و با برگزاری چنین یادواره‌هایی مقصدمان را فراموش نکنیم.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت‌های مومنین در طول این ۴۰ سال به پیشرفت‌های فراوانی دسته یافته‌ایم؛ زمان جنگ یک کیسه دلار می‌بردیم تا چند موشک بخریم و اکنون به قدرتی دست یافته‌ایم که دشمنان از ترس و حسدشان می‌گویند چرا موشک‌هایی با برد بالای ۲ هزار کیلومتر می‌سازید.

وزیر کشور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نقشه‌های دشمنان را ناکام گذاشته است، خاطرنشان کرد: اگر آمریکا با ایران دشمنی دارد به‌خاطر این است که نتوانست یمن را در عرض دو هفته و سوریه را در مدت دو ماه فتح کند.

این مسئول ادامه داد: آنان می‌خواستند در لبنان مستقر شوند و عراق را به دست آورند، اما ایران اسلامی مانع تحقق اهداف‌شان شد.

رحمانی‌‌فضلی با اشاره به نبود دولت به معنای واقعی تا قبل از انقلاب اسلامی، یادآور شد: قبل از مشروطیت، حکام در نقطه‌ مرکزی با اتکاء به زور و قدرت، بر مردم حکومت می‌کردند؛ اداره‌ مملکت طی رابطه‌ای یکطرفه صورت می‌گرفت که مبتنی بر استبداد بود و حکام مشروعیت و مقبولیتی هم نداشتند.

وی اضافه کرد: بعد مشروطیت، به‌ظاهر انتخابات برگزار می‌شد اما کاملاً تشریفاتی بود و با فریب و عدم توجه به خواست مردم، فرد مدنظر خود را انتخاب می‌کردند.

وزیر کشور با اعلام اینکه قبلِ انقلاب اسلامی، مردم به دولت‌ها اعتماد نداشتند، ابراز داشت: ملت نه‌تنها از دولت اطاعت نمی‌کرد بلکه پرداخت مالیات را هم حرام می‌دانست.

این مسئول علت عقب‌افتادگی تاریخی ایران را در زمان طاغوت، فقدان دولت و عیاشی حکام خواند و عنوان کرد: در شرایطی که اروپایی‌ها درصدد اختراع‌های نوین بودند و به مرور زمان پله‌های پیشرفت را طی می‌کردند شاهان ایران به فکر تعداد زنان حرم‌سراهایشان بودند.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه عدم کارآمدی دولت، مشروعیت آن را زیر سوال می‌برد، ابراز داشت: رسانه‌های خارجی ایرادِ یک نماینده، مسئول دولتی، نظامی و… را متوجه نهادها می‌کنند و کل مجموعه را زیر سوال می‌برند تا میان مردم بی‌اعتمادی ایجاد کنند و متاسفانه در داخل نیز به خاطر بغض‌ها، ناآگاهی و رقابت‌های سیاسی، عده‌ای راهِ رسانه‌های خارجی را می‌روند.

وی متذکر شد: اگر مجلس، دولت و قوه‌قضائیه هر روز کوبیده شوند، مشروعیت و مقبولیت‌شان زیر سوال می‌رود، امروز روحانی رئیس‌جمهور است و فردا فردی از یک جریان سیاسی دیگر دولت را در اختیار می‌گیرد اما اگر مردم را به دولت بدبین کنیم همه جریانات بازنده می‌شوند.

وزیر کشور از منتقدین خواست وقتی زخم‌های دولت را می‌بینند به دنبال درمان آن باشند نه تشدید زخم و خونریزی‌اش.

این مسئول متذکر شد: تمامی دولت‌ها ضعف‌هایی دارند و ایدئولوژی‌های مختلف همچون لیبرالیسم و کمونیسم نتوانسته‌اند مشکلات جهان را حل کنند لیکن ما پیرو آن ایدئولوژی هستیم که خداوند امر کرده است.


خروج