1398/09/21
امام جمعه بناب:

مردم بزرگترین ثروت نظام اسلامی هستند

امام جمعه بناب گفت: بزرگ ترین ثروت این نظام و کشور مردم هستند و باید مسوولین در راستای مراقبت از این ثروت تلاش مضاعف کنند.

مردم بزرگترین ثروت نظام اسلامی هستند

حجت الاسلام مصطفی باقری بنابی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با بیان اینکه مسوول نظام جمهوری اسلامی باید با مسوول جمهوری لائیک تفاوت داشته باشد؛ افزود: نباید در ادارات جمهوری اسلامی رفتارها و حرکات غیراسلامی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه با گذشت ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز نتوانسته ایم از مردم شناخت کافی داشته باشیم؛ اظهار کرد: اگر از مردم مراقبت نکنیم نمی توانیم در برابر توطئه های مختلف دشمنان مقاومت و ایستادگی کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب خاطرنشان کرد: نظامی که مردم پشتوانه آن باشند، همه چیز دارد ولی نظامی که از پشتوانه مردم برخوردار نباشد، آن نظام محکوم به شکست است.

حجت الاسلام باقری بنابی خاطرنشان کرد: در طول ۴۱ سال مردم هر وقت با حکومت و حاکمیت همراه شدند دشمنان مرعوب شدند، لذا مسوولینی که در نظام جمهوری اسلامی مسوولیت می گیرند باید تمام حرکات و رفتار خود را در مسیر نظام و انقلاب قرار دهند، چرا که تمام رفتارهای آن ها از سوی مردم رصد می شود.

فرماندار بناب نیز در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با بیان اینکه در بیانیه دوم انقلاب قله های ترقی، سعادت و موفقیت از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده است؛ گفت: به نظر می رسد بیانیه گام دوم انقلاب با مظلومیت روبرو شده و بجای عملیاتی شدن، در بخش های خبری و در قالب همایش های مختلف معمولی خلاصه و تا حدودی به فراموشی سپرده شده است.

امین رفیعی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب فصل جدیدی از ادامه حرکت نظام اسلامی را به تصویر کشیده است؛ افزود: تقویت انگیزه و اعتماد به مردم بویژه نسل جوان از مفاد مهم این بیانیه است و رهبر معظم انقلاب به خوبی نگاه به جلو با توجه به تجربیات قبلی را مورد تأکید قرار داده اند.

فرماندار بناب تاکید کرد: اگر در راستای عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب ورود پیدا نکنیم، دچار خسران خواهیم شد.

فرمانده سپاه ناحیه بناب نیز اظهارکرد: بیانیه گام دوم انقلاب نباید جنبه شعاری به خود گیرد و هر مدیری باید به وظایف خود در تحقق مفاد این بیانیه عمل کند.

سرهنگ عمران دوستی با بیان اینکه بیانیه گام دوم نقشه راه نظام و انقلاب است؛ افزود: با گذشت ۹ ماه هنوز اقدام خاصی در جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در شهرستان برداشته نشده است.

وی سپس با بیان اینکه نگاه امیدوارانه به آینده مهم ترین و اصلی ترین موضوعی است که در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تأکید واقع شده است؛ اظهار کرد: از مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه علمیه شهرستان انتظار می رود در راستای عملیاتی شدن محورهای طرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب قدم بردارند.

بنابراین گزارش، در ادامه نشست، پس از ارائه نظرات توسط مسوولین مقرر شد با تشکیل کارگروهی با محوریت سپاه ناحیه بناب در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب قدم های لازم برداشته شود.

همچنین مقرر شد با همکاری ادارات و نهادهای شهرستان تجمعی به مناسبت ۹ دی روز بصیرت در مصلای اعظم این شهرستان برگزار شود.


خروج